Skip to main content

Jak to funguje?

Vítejte

u 48 Hour Film Project – světového filmového fenoménu, který kombinuje kreativitu, týmovou práci a filmovou vášeň. Tento projekt představuje vzrušující kreativní víkend, kdy filmoví tvůrci ve více než 100 městech po celém světě soutěží o to, vytvořit krátký film během pouhých 48 hodin. Od začátečníků po profesionály, týmy čelí výzvě realizovat film od nápadu až po finální střih v extrémně omezeném čase.

Jak to funguje?

Vše startuje v pátek večer na „Kickoff“ události, kde týmy losují žánry a dostávají povinné prvky pro svůj film. Následuje náročný víkend psaní scénářů, natáčení a střihu, s cílem dokončit film do nedělního večera.

Každý film, ať dokončený včas či se zpožděním, se promítá v místním kině. Toto promítání přináší nejen radost a hrdost z vidění vlastní tvorby na velkém plátně, ale také nabízí možnost obdržet zpětnou vazbu od publika.

Výhra?

Na městském vyhlašování cen jsou vyhlášeny vítězné filmy, přičemž se uděluje více než desítka cen, od nejlepšího herectví po nejlepší režii až po hlavní cenu za nejlepší film. Navíc, nejlepší filmy z každého města získávají další příležitosti pro zviditelnění, a to především na mezinárodním filmovém festivalu Filmapalooza, který každoročně navštěvují filmaři z celého světa. V rámci této události jsou promítány filmy, pořádány workshopy a večírky a je vyhlášen Grand Champion roku​

Historie

48 Hour Film Project, založený v roce 2001 ve Washingtonu DC, se rozrostl do více než 200 měst a 45 zemí po celém světě, kde se každoročně účastní více než 4000 filmových týmů a více než 50 000 filmařů, kteří vytvořili přes 70 000 filmů pro tento projekt